Charakteristika školy

Mateřská škola Třebízského 3084 využívá neoficiálního názvu „Pastelka“ je součástí právního subjektu Mateřská škola Chomutov, příspěvková organizace.

Kapacita školy: 40 míst
Provoz školy: celodenní 6:30 – 16:00
Počet tříd: 2

1. třída heterogenní – 20 dětí
2. třída heterogenní – 20 dětí

Budova je vilového typu, rodinného charakteru, kde se děti a rodiče navzájem znají a mají velkou možnost vzájemné komunikace a úzké spolupráce s kolektivem MŠ. Předností naší školičky je menší kapacita, což umožňuje učitelkám přistupovat k dětem a jejich požadavkům individuálně.

Budovu i zahradu pravidelně zvelebujeme. Nová litá podlaha splňující požadavky BOZP se líbí nejen dětem. Postupnou obnovou procházejí umývárny pro děti, máme nově vymalováno. Úpravou prošla i předzahrádka MŠ, kterou také využíváme k enviromentálním aktivitám. Rozlehlá zahrada je vybavena dřevěným programem. Další předností je umístění mateřské školy. Leží v krásném prostředí rodinných domků v lokalitě Domovina, v blízkosti lesa a luk, čehož při vycházkách a sportování téměř denně využíváme.

Naše mateřská škola se zaměřuje na zdravý způsob života, na rozvoj fyzických a psychických schopností a dovedností. V průběhu školního roku dojíždíme s dětmi na výuku plavání do Aqua světa v Chomutově a od listopadu do března na výuku bruslení na nový Zimní stadion v Chomutově. V případě dobrých sněhových podmínek se děti seznamují s lyžováním v lyžařském areálu Klínovec (děti mají možnost vyjíždět na pobytový nebo na výjezdový lyžařský kurz).

V blízkosti mateřské školy se nachází dopravní hřiště, kde si děti mohou vyzkoušet správné chování při přecházení silnice, procvičit dopravní značky. Na dopravní hřiště též docházíme učit se jezdit na kole, dodržovat bezpečnostní pravidla při sportu i jako účastníci silničního provozu.
Spolupráce se základními školami je na velice dobré úrovni. Spolupracujeme se základními školami z Horní vsi – ZŠ Heyrovského, se ZŠ Kadaňská, se ZŠ Hornická. Naše děti pravidelně docházejí do ZŠ Heyrovského do tělocvičny.

Mateřská škola je snadno dostupná autobusem, autobusová zastávka je umístěná přímo u MŠ. Pokud rodiče dojíždí autem mohou zaparkovat v blízkosti školy.

Významní sponzoři

  • NADACE ČEZ
  • NPI
  • IT Innovation
  • Actherm
  • DM
  • ČEZ Teplárenská
  • ENCZ
  • SČVK
  • Globus
Zavřít

Používáním webových stránek Mateřská škola Pastelka, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat