Charakteristika školy

 

Mateřská škola Zahradní 5185 využívá neoficiální název „Písnička“ a je součástí právního subjektu Mateřská škola Chomutov, příspěvková organizace.

MŠ je zaměřena na hudební činnosti dětí a její dlouholetou tradicí je pěvecký sbor Písnička.
Ve spolupráci s pedagogicko-psychologickou poradnou MŠ pracuje s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami – s urychleným vývojem, talentovanými a nadanými dětmi.

 

Kapacita školy: 177 míst

Provoz školy: celodenní 6:00 – 16:30 hodin

Počet tříd: 8. Většina tříd je homogenní (děti stejné věkové skupiny).
1. třída: BUBÍNEK 24 dětí – modrý pavilon A
2. třída: HOUSLIČKY 24 dětí – modrý pavilon A
3. třída: PÍŠŤALKA 24 dětí – červený pavilon B
4. třída: NOTIČKA 24 dětí – červený pavilon B
5. třída: PIÁNKO 24 dětí – zelený pavilon D
6. třída: ČINELKY 15 dětí – zelený pavilon D
7. třída: ROLNIČKA 15 dětí – zelený pavilon D
8. třída: ZVONEČEK 10 dětí – žlutý pavilon C

Mateřská škola Písnička se nachází uprostřed panelového sídliště Zahradní na okraji města Chomutova, směrem k městu Jirkovu. Škola je dobře dostupná, v blízkosti je několik zastávek MHD. Ke škole patří rozlehlá školní zahrada spíše svahovitého charakteru se spoustou zeleně, která je vybavena herními prvky.

Mateřská škola je rozdělena na 4 pavilony (A, B, C, D), které jsou propojeny spojovací chodbou. Ve třech pavilonech jsou umístěny pouze třídy, herny, šatny a ložnice. Na pavilonu D jsou dvě třídy pro děti 2,5 -3 leté.  Ve čtvrtém pavilonu je jedna třída pro děti 2,5-3 leté. Jinak slouží jako hospodářská budova s kancelářemi, kuchyní, prádelnou a sborovnou.

MŠ sousedí se ZŠ Zahradní, se kterou spolupracujeme. Výbornou spolupráci máme i s Domovem pro seniory na Písečné, kam chodíme zpívat seniorům a zpříjemnit jim dopoledne společnou hrou.

Za podpory města Chomutov vzniklo na naší zahradě tzv. Mlhoviště, které slouží k osvěžení dětí v teplých dnech.

Naše MŠ prošla během školního roku 2022-2023 rekonstrukcí, kterou zajistilo město Chomutov. Všechny budovy jsou zateplené a mají novou fasádu. Jsou vyměněny všechny vchodové dveře včetně přístřešků. Ve všech třídách je zřízená rekuperace vzduchu a namontované vnější žaluzie. Na všech pavilonech a spojovací chodbě je položena zelená střecha, která vytváří samostatný ekosystém. Snižuje náklady na vytápění, prodlužuje životnost střechy, zlepšuje mikroklima a tepelnou izolaci.

Prohlédněte si naši školu v krátké videoukázce.

Významní sponzoři

  • NADACE ČEZ
  • NPI
  • IT Innovation
  • Actherm
  • DM
  • ČEZ Teplárenská
  • ENCZ
  • SČVK
  • Globus
Zavřít

Používáním webových stránek Mateřská škola Písnička, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat