Charakteristika školy

Mateřská škola 17. listopadu využívá neoficiálního názvu „ÚSMĚV“ a je součástí právního subjektu Mateřské školy Chomutov, příspěvkové organizace. Provoz školy byl zahájen 12.2.1979 jako jesle a MŠ.

MŠ je šestitřídní s péčí o děti zdravé a kapacitou 153 míst. V současné době  jsou otevřené jen čtyři třídy s celodenní docházkou.

Provoz školy: celodenní od 6:00 do 16:30 hodin.

Třídy jsou heterogenní (smíšené). 

Pracujeme v novém výukovém programu „Začít spolu“

Tento program je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání.

1. třída U JEŽKŮ – 24 dětí
2. třída U VČELEK – 24 dětí
3. třída U MOTÝLKŮ – 24 dětí
4. třída U MRAVENEČKŮ – 24 dětí

Mateřská škola se nachází uprostřed města v panelové zástavbě na sídlišti Březenecká, která je dobře dostupná. Lze k nám přijet automobilem i městskou hromadnou dopravou. Přímo v areálu mateřské školy nelze parkovat, ale záchytná parkoviště se nacházejí v blízkosti školy.

Budova je panelového typu dvoupodlažní s podzemním podlažím. V suterénu se nacházejí veškeré skladové prostory, sociální zařízení, prádelna, sušárna s mandlem, kancelář vedoucí školního stravování a školní kuchyně, vybavena konvektomatem, který zkvalitnil stravu v MŠ. Nachází se zde i keramická dílna.

V prvním nadzemním podlaží se nachází vstupní hala, kancelář zástupkyně ředitelky součásti, 1. třída s hernou a stálou ložnicí, 4. třída s hernou a společnou kuchyňkou pro obě třídy. Jsou zde i šatny pro děti. Součástí prvního patra jsou dvě třídy, které mají svůj vlastní vchod, šatny, hygienické zařízení a kuchyňku pro vydávání jídla. Ve druhém nadzemním podlaží jsou vždy dvě třídy o dvou místnostech pro činnosti dětí, stálé ložnice  a hygienické zařízení. Obě třídy jsou uprostřed propojeny společnou kuchyňkou, kde se vydávají potraviny.

Nedílnou součástí MŠ je překvapivě velká zahrada, která nabízí řadu možností pobytu na čerstvém vzduchu v jakémkoliv ročním období. Její rozloha vytváří různá zákoutí s pískovišti, altánem a dalšími prvky, jež plně podporují tělesný a psychický rozvoj dětí. Vzrostlými stromy se snažíme vytvořit stinná zákoutí potřebná pro pobyt dětí na zahradě v letních měsících.

Prohlédněte si naši školu v krátké videoukázce.

Významní sponzoři

  • NADACE ČEZ
  • NPI
  • IT Innovation
  • Actherm
  • DM
  • ČEZ Teplárenská
  • ENCZ
  • SČVK
  • Globus
Zavřít

Používáním webových stránek Mateřská škola Úsměv, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat